Szerdán lehull a lepel
A Mol-részvényértékesítés bejelentésekor még a tízezer pontot kóstolgatta a BUX, és a befektetők azt várták, hogy mikor éri el az olajipari részvény árfolyama a 7000 forintot. Pénteken, a hazai jegyzés utolsó napján, végre képes volt 6100 forintig visszatornázni magát az olajipari részvény a Budapesti Értéktőzsdén. Tegnap - ameddig az intézmények még tehettek ajánlatot a részükre felajánlott papírokra - ismét a 6000 forintos szint alá bukott a papír, s végül épphogy e mélység fölött, 6035 forinton zárt. Ilyen szereplésre valószínűleg senki sem számított.
Az értékesítés eredményeiről szerdán számol majd be az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. A sajtóban megjelent információk szerint a hazai nyilvános jegyzés során nem volt túl nagy tülekedés. A Napi Gazdaság szerint a 492 ezer minimálisan felkínált mennyiség valószínűsíthetően elkelt, de a túljegyzést követő allokáció miatt nem kell a befektetőknek aggódniuk.
Az értékesítés végleges ára lapzártánkig nem került nyilvánosságra. Napközben olyan piaci vélemények is megjelentek, amelyek szerint az ÁPV-nek, ha az idén akar a Mol-részvények eladásából bevételt, az ötössel kezdődő árba is bele kell törődnie.


