BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Árfolyamzuhanás határok nélkül

Hétfőn tovább estek a múlt héten 1,8-5,4 százalékkal gyengülő vezető nyugat-európai tőzsdék: a német DAX 2,7 százalékkal, 3810,76 pontra, a francia CAC 40 2,4 százalékkal, 3573,84 pontra csökkent, a londoni FTSE-100 pedig 0,88 százalékkal, 4428,2 pontra mérséklődött.

Az elmúlt hét esése fél év óta a legnagyobb mértékű csökkenés volt az európai börzéken. Ebben a madridi terrorakció is szerepet játszott, aminek nyomán a fogyasztói kiadások csökkenését és ezzel párhuzamosan alacsonyabb beruházási aktivitást prognosztizálnak az elemzők. A legnagyobb vesztesek a légitársaságok és az utazási cégek voltak, az elmúlt év favoritjainak számító technológiai papírok - mint az Alcatel vagy az Ericsson - a nyereségrealizálások miatt veszítettek értékükből. Tegnap ismét lejtőre kerültek a tőzsdeindexek, a befektetők elsősorban a spanyol Santander, Telefónica és Endesa részvényeitől váltak meg.

Történelmi csúcs után korrigált a BUX: a tőzsdeindex közel 11 ezer pontos rekordárfolyama után a befektetők profitrealizálásai révén 3,8 százalékos heti csökkenéssel 10 541 ponton zárt. Az OTP egy héttel korábbi árfolyamán, 3549 forinton fejezte be a kereskedést múlt pénteken, a többi blue-chip kivétel nélkül gyengült. A hét vesztese a Richter volt, a gyógyszerkassza körüli bizonytalanságok miatt a részvények 14,2 százalékkal, 22 850 forintra értékelődtek le. A Matáv papírjai a pénteki kereskedés végén 3,7 százalékkal olcsóbban, 860 forinton forogtak, a Mol részvényei pedig, 1,6 százalékot veszítve értékükből, 7050 forinton zártak. A kisebb papírok közül kiemelkedő teljesítményt nyújtott a 21,7 százalékkal dráguló FHB és a 20,4 százalékkal erősödő Fotex.

Az elmúlt öt hónap leggyengébb teljesítményét nyújtották az elmúlt héten az amerikai börzék, a terrorfenyegetés és a csalódást keltő munkaerő-piaci adatok miatt sokasodnak a kérdőjelek a gazdasági növekedés fenntarthatóságát illetően. A piac növekvő nyugtalanságát mutatja az S&P500 index volatilitását jelző VIX index 3,82 százalékos megugrása is, az alapkezelők további merényletektől tartanak.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.