BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ismét 254 közelében az euró

Nem fordított, sőt, tovább rontott helyzetén a forint tegnap a bankközi devizapiacon: az euró közel 2,5 forintot erősödött szerda délutáni szintjéhez képest. Az uniós deviza jegyzése 251,40/251,65 forintról 253,85/253,95 forintra változott.

Kereskedők beszámolója szerint az eladások hátterében londoni nagybankok állnak, forint elleni rohamról azonban nincs szó. Minden valószínűség szerint a fizetésimérleg-adat és a keddi, az izraeli elnök ellen tervezett merénylet híre indította gyengülés csapott át profitrealizálásba: a jövőben azonban a folyamat fékeződhet. A kamatszint továbbra is magas, a legfrissebb makroadatok azonban optimizmusra adnak okot, s a további kamatcsökkentés lehetőségét is fokozzák. A visszaesés okaként említhető még a zloty értékvesztése is. A forint nap végi pozíciója 84 bázispontos visszaeséssel 10,08 százalékos volt.

A dollár sem állt meg szerdai szintjén a hazai fizetőeszközzel szemben, egységét 211,25/211,45 forint után csütörtökön már 212,45/212,65 forinton jegyezték.

A forintpiacon alig mozdultak a kamatok szerdai szintjükhöz képest, az overnight ráta továbbra is 12 százalék körüli. A hosszabb lejáratok is hasonló szinten mozogtak.

A feldolgozóipari konjunktúra további javulását jelző index közzétételének hírére újabb lendületet vett a dollár a nemzetközi piacokon: erősödött az euróval szemben, a jennel azonban már nem bírt. Utóbbi egy hónappal ezelőtt komoly lendületet gyűjtött, és megkezdte korábbi hátrányának gyors ütemű ledolgozását: ebben a folyamatban a dollár egységének ára egészen 104 jenig esett. Mára azonban a kurzus 108 jen fölé kúszott vissza: tegnap a zöldhasúért 108,35 jent adtak a szerdai 108,65 után.

Az euró kudarcáért az újabb impozáns amerikai makrogazdasági adatok tehetők felelőssé. A befektetők egyre bátrabban gondolkodnak a Fed kamatemelésének előrehozatalára, és így merik venni az amerikai fizetőeszközt. Az euró árfolyama szerdán 1,19 dollár alá is került, tegnap azonban 1,1962-ről 1,1940-re esett az értéke.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.