BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Erdei Tamás a Bankszövetség elnöke

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Erdei Tamást, az MKB Bank elnök-vezérigazgatóját választotta elnöknek mai ülésén a Magyar Bankszövetség elnöksége.

A testület két új tag felvételéről is döntött: Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, és Papp Edit, az Erste Bank Hungary elnök-vezérigazgatója is az elnökség tagja lett.

A testület alelnöke változatlanul Patai Mihály, az UniCredit Bank vezérigazgatója. Mint ismert Erdei Tamás a távozó Felcsuti Péter elődjeként korábban már ellátta a Bankszövetség elnöki tisztét. 

"Nem gondoltam, hogy el fogom vállalni ezt a feladatot. Én 12 év után komolyan azt gondoltam, hogy visszavonulok a bankszövetség elnöki tisztségéből" - mondta a bankvezér az InfoRádió kérdésére. "Sajnos a körülmények úgy alakultak, hogy újra választásra került sor, akkor megkerestek engem, és nagyon sokat hezitáltam. De végül is azt gondoltam, hogy ha a döntő többség azt mondja, hogy szükség van a tapasztalatomra, akkor elvállalom és segítek a szakmának ebben a nagyon nehéz helyzetben" - emelte ki Erdei.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.