Visszatért az optimizmus BÉT-re, de nem múlt el a veszély?
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. határidős üzletkötője szerint a hétfői komoly esés után kicsit optimistább hangulat várható, mivel a tengerentúlról és Ázsiából nem érkeztek negatív hírek. A devizaárfolyamok alakulása befolyásolja az OTP árfolyamát és ennek hatása érződik majd a BÉT-en - magyarázta a szakértő. Jelenleg 4-5 olyan hatás - többek között vállalati gyorsjelentések, európai adósságválság, amerikai adósságplafon - érvényesül a nemzetközi piacokon, ami jelentős volatilitást hoz és egymással ellentétes irányokat mutathat. Így akár korrigálhatnak is az árfolyamok a hétfői eséshez képest.
A CIB szakértői arra hívják fel a figyelmet, hogy kedden a magyar béradatok közzétételével indul a nap. Véleményük szerint a laza munkaerőpiaci feltételek mellett nincs ok komoly inflációs nyomásra számítani a bérek szempontjából. A német ZEW-index értéke a drasztikusan romló piaci hangulat miatt süllyedhetett - állapítják meg a bank elemzői. Délután amerikai ingatlanpiaci számok befolyásolhatják a piacokat.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 811,69 pontos, 3,67 százalékos csökkenéssel, 21.277,43 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 16,4 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.


