Nő az érdeklődés az árupiac iránt
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz arany és kőolaj árának alakulása az elmúlt években a befektetők figyelmét a nyersanyag-befektetések felé fordította – mondja Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója. Ez nem véletlen, hiszen miközben a növekedési és államadósság-problémák miatt a részvény- és kötvénypiacokon jelentős árfolyam-ingadozásokkal és tartósan magas kockázattal kell számolni, a nyersanyag árak kiugró szinteket értek el.
„Habár a nyersanyagokat a részvényekhez hasonlóan magas kockázatú befektetéseknek tartják, fontos összetevői lehetnek egy kiegyensúlyozott befektetési portfóliónak” – mondja a befektetési szakember.
Ennek egyik oka, hogy bár a nyersanyag-befektetések a részvényekhez hasonló mértékű emelkedést, illetve esést tudnak produkálni, a változás iránya nem feltétlenül megegyező. Az elmúlt 30–40 évben a részvények és nyersanyagok igen ritkán szenvednek el veszteséget egyazon évben: vagy együtt emelkednek, vagy ellentétes irányú mozgás jellemezte őket, ezért alkalmasak a részvények árfolyamkockázatának ellensúlyozására, ráadásul ezek az eszközök emelkedő infláció idején is képesek a jó teljesítményre.


