BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az OTP-re és az Allianzra panaszkodnak a legtöbben

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A második negyedévben 1803 panasz érkezett a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez (PSZÁF) a pénzügyi intézményeket illetően, gyakorlatilag már harmadik negyedéve folyamatosan csökken a beadványok száma. A visszaesés egyik legfontosabb oka, hogy a pénztárakkal kapcsolatos panaszok száma a tavalyi harmadik negyedév óta a töredékére apadt.

A legutóbbi negyedévben a panaszok hét tizede a pénzpiaci szereplőkre, bankokra és más hitelezőkre érkezett, a reklamálók negyede a biztosítók eljárásait kifogásolta, a tőkepiaci és a pénztári szektorral szemben viszonylag kevés panasz volt.

A pénzpiacon belül a bankok és a takarékok a fő panaszforrások, előbbiek miatt csaknem 1000, utóbbiak miatt 244 beadvány érkezett a PSZÁF-hoz. A reklamációs listán a hitelek viszik a prímet, a panaszok háromnegyede ezzel kapcsolatos, különösen a végtörlesztés és a deviza-lakáshitelek kapcsán születik sok reklamáció. A legtöbb panasz a bankok közül az OTP-re érkezett: 184-en panaszolták be a hitelintézetet, ez azonban valószínűleg annak is köszönhető, hogy ennek a banknak van a legtöbb ügyfele. A csaknem 30 százalékos piaci részesedéssel rendelkező bank egyébként a panaszokból csak 17,8 százalékkal részesedik. Piaci szerepénél jóval nagyobb súllyal reprezentálja magát az Axa Bank.

A biztosítókra 435-en panaszkodtak a második negyedévben. A legtöbben a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások miatt fordulnak a hatósághoz, a második helyen pedig a lakásbiztosítások állnak.

Nem túlságosan meglepő módon a kárigények elutasítása veri ki a biztosítékot a legtöbb ügyfélnél, de az ügyviteli hibák és a tájékoztatási hiányosságok miatt is sokan fordulnak a pénzügyi felügyelethez.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.