BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Arany: kitart az optimizmus

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Egyheti csúcsára, 1782,6 dollárra emelkedett az arany ára pénteken unciánként, miután a spanyol megszorítások bejelentésével ismét javult a befektetői hangulat. Az elmúlt hetek növekedésének köszönhetően pedig 11,5 százalékos emelkedéssel az elmúlt két év legjobb negyed­évét produkálta a nemesfém – számolt be a Reuters. A hosszabb távú tendenciát elemzők a Fed és az Európai Központi Bank gazdaságélénkítő intézkedéseinek tulajdonítják.

Bár egyesek arra figyelmeztetnek, hogy az arany a spekulánsok célpontjává vált az utóbbi időszakban, és így elkerülhetetlen a korrekció, aggodalomra nincs ok, mivel közép- és hosszú távon igen jók az arany kilátásai. „Semmi indokot nem látunk arra, hogy az arany az 1500 dolláros szintre térjen vissza” – mondta Yuichi Ikemizu, a japán Standard Bank árupiaci kereskedelmi vezetője. „Ugyan látványos ralit az arany piacán nem látok, de az év végére könnyedén elérheti az 1900 dolláros szintet is, ami már megközelíti a tavaly szeptemberi, minden idők legjobbjának mondható 1920-as értéket is” – tette hozzá a szakember.

A piacot összességében nagy optimizmus jellemzi, így már nem az álom kategóriájába tartozik a 2 ezer dolláros unciánkénti ár sem, ami akár a jövő év első felében el is érhető. n VG

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.