BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nagyobb a KBC profitja a vártnál

eredmény A tavalyit meghaladó, a szakértők által vártnál nagyobb első negyedévi adózott eredményt ért el a belga KBC bank és biztosítási csoport – közölte tegnap a társaság. A K&H Bank anyabankja 520 millió eurós adózott eredményt ért el a március végéig tartó három hónapban az egy évvel korábbi 380 millió euró után. A szakértők kisebb, 468 millió eurós nettó nyereségre számítottak.

A csoportszintű bevétel 1,853 milliárd euróról 2,076 milliárdra nőtt. A KBC egyszeri tételek nélkül számolt nyeresége 359 millió euró lett, nagyobb az elemzők által várt 324 millió eurónál. A KBC április végén jelentette be, hogy kivonul Szerbiából: a döntés része a csoport reorganizációs programjának.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.