BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Növelte a profitot AXA és az AIG is

Az euró árfolyama befolyásolta a francia AXA biztosító első féléves eredményét, két irányban is. A piaci értéke alapján a második legnagyobb európai biztosítónak számító AXA kezelt pénzügyi eszközei 250 millió euróval leértékelődtek a közös valuta miatt, a díjbevételeinek viszont jót tett az euró gyengélkedése (a biztosító tevékenységének 40 százaléka esik az eurózónán kívülre). Az adózott eredmény így az egy évvel korábbihoz képest 2 százalékkal, 3,08 milliárd euróra nőtt (az árfolyamhatásokat kiszűrve 7 százalékkal visszaesett).

A legnagyobb észak-amerikai biztosító, az American International Group Inc (AIG) a vártnál jobb második negyedévi adatokat tett közzé: működési eredménye 5,4 százalékkal, 1,89 milliárd dollárra nőtt, ami 1,39 dolláros egy részvényre jutó eredményt jelent, szemben a Thomson Reuters 1,22 dolláros elemzői várakozásával. A jó számokban azonban az is szerepet játszot, hogy a pénzügyi válság idején 185 milliárd dolláros kormányzati beavatkozással megmentett AIG – vállalt kötelezettségeinek megfelelően – júniusban eladta még meglevő részesedését az AerCap Holdingsban (ez a világ legnagyobb repülőgéplízing-cége), illetve hogy sikeresnek bizonyult a kínai PICC biztosítóban eszközölt befektetése. A díjbevételek ugyanakkor az AIG minden divíziójában elmaradtak a várttól, kivéve a nyugdíj-biztosítási üzletágat. A biztosító így is kedvében jár részvényeseinek: a negyedéves osztalékot 24 centre emelték, emellett bejelentették, hogy 5,5 milliárd dollárra emelik a részvény-visszavásárlási program keretét.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.