BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Amerika most nem sokkolt

A japán jegybank a pénteki kamatdöntő ülésén nem vágta tovább az irányadó eszköz kamatát, ami csalódást keltett a befektetők körében. A tokiói részvénypiac azonban a kezdeti visszaesés után láthatóan hamar túllépett a jegybank döntésén, a Nikkei225 végül félszázalékos pluszban fejezte be a kereskedést. A Bank of Japan döntése a nyugati tőzsdékre sem volt érdemi hatással, a főbb európai és amerikai indexek folytatták a napok óta tartó oldalazást. A makroadatokat tekintve a befektetők az európai és az amerikai GDP-adatokra figyeltek. A második negyedévre várt 2,6 százalék helyett 1,2 százalékot kitevő amerikai növekedési adat nem okozott földrengést New Yorkban, vegyesen zártak a vezető amerikai részvényindexek: a Dow 0,14 százalékkal lejjebb került, az S&P 500 viszont 0,16, a Nasdaq pedig 0,14 százalékkal emelkedett.

A BUX nem mutatott érdemi elmozdulást a pénteki kereskedésben, a magyar részvényindex 27 628 ponton fejezte be a hetet. A vezető papírok közül egyedül az OTP tudott erősödni, a bankpapír árfolyama 1,4 százalékkal, 6776 forintig emelkedett. A Mol 0,7, a Richter 0,8, míg a Telekom 0,4 százalékot gyengült a hét utolsó kereskedési napján.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.