BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új tulajdonos az FHB-ban

Hatalmasat ugrott pénteken az FHB és a Konzum tőzsdei árfolyama, miután bejelentették: a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. kezelésében lévő Konzum PE Magántőkealap tőzsdén kívüli ügylet keretében, felvásárolta az FHB Jelzálogbank részvényeinek 5,96 százalékát. Ez 6,85 százalékos szavazati arányt biztosít a bank irányításában. A Konzum Nyrt. közvetlen és közvetett módon összesen 46,8 százalékos, míg Jászai Gellért, a csoport elnök-vezérigazgatója 53,2 százalékos befolyással rendelkezik a Konzum PE Magántőkealap tulajdonosi jogait gyakorló Konzum Befektetési Alapkezelőben.

A Konzum csoport stratégiai befektetési céllal vásárolta meg az Allianz Hungária Biztosító Zrt.-től a részvénycsomagot. A kedvező makrogazdasági folyamatoknak köszönhetően bővülő hitelezési piac javítja a hazai bankszektor kilátásait, így a jövőben a Konzum csoport érdekeltségein keresztül tovább növelheti befolyását az ágazatban, illetve a tőke- és pénzpiacok egyéb szegmenseiben.

Az FHB árfolyama zárásra 6,8 százalékkal drágult, 566 forintra. A Konzum közel 10 százalékos pluszban, 149 forinton fejezte be a kereskedést. Az elmúlt időszakban a Konzum piacára több kedvező hír is érkezett. Nemrég a cég tulajdonában lévő BTL Group Zrt. jelentette be, hogy felvásárolta a Balatontourist csoportot, amely összesen 106 hektáron 12 Balaton-parti kempinget üzemeltet. A társaság árfolyama idén már 192 százalékot emelkedett, az éves teljesítménye ezzel közel 397 százalékos pluszt mutat.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.