BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A kispapír-tulajdonosok örülhettek igazán

M. E. | Tegnap egész nap jó hangulatú kereskedés folyt a főbb európai piacokon, lapzártánkkor a frankfurti DAX 2,8 százalékos pluszban állt, de a brit FTSE is több mint 2 százalékkal jutott feljebb előző napi záróértékéhez képest.

Budapesten a kisebb kapitalizációjú cégek részvényei teljesítettek jól. Míg a BUX 0,4 százalékkal, 32 716 pontra ereszkedett, a BUMIX 6,3 százalékkal szárnyalt. A magyar részvénypiac forgalma megközelítette a 35 milliárd forintot, amelyből

23 milliárd forintot az OTP-részvényekkel kötött üzletek hoztak.

A bankpapír 0,1 százalékkal, 8815 forintra drágult. Lejtőre került viszont a Mol és Richter, az előbbi 3 százalékkal, 1910 forintra, az utóbbi 0,3 százalékkal, 6355 forintra gyengült. Így a Magyar Telekomnak 0,6 százalékos erősödés is elég volt ahhoz, hogy a legjobban szereplő blue chipként – 362 forinton – zárja a napot. A többi részvény közül 20 százalékkal, 273 forintra nőtt az Opus kurzusa, a Nutex és a Waberer’s pedig 8-8 százalékkal drágult. Erősödött a forint, az euró este 357,6 forinton állt. Egy dollárért 327,95 forintot , egy svájci frankért 338 forintot kellett adni.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.