Nagyobb mozgásokat jeleznek előre a fő indikátorok
A BUX index a múlt héten kedvező nemzetközi befektetői hangulat mellett mérsékelt ütemben tudott emelkedni: 32 ezer és 34 ezer pont között fontos kereskedési sáv alakult ki, erre a következő napokban is érdemes lesz kiemelten figyelni. Érdemi emelkedésre a felső ellenállás szignifikáns áttörése esetén számíthatunk. A vezető részvényeknél a Bollinger-szalagok több esetben beszűkültek, ami azt mutatja, hogy hamarosan nagyobb mozgás indulhat el.
Az OTP árfolyama a 9000 forintos szint közelében mozog, egyelőre azonban nem sikerült szignifikánsan áttörnie, tehát ez továbbra is ellenállást képez. A Bollinger-szalagok ugyanakkor beszűkültek, ami egy nagyobb elmozdulás előjele lehet, ezért a következő időszakban érdemes figyelemmel kísérni. Az indikátorok közül az MACD vételi jelzést mutat, az RSI azonban nem jelez egyértelmű irányt.
A Richter jegyzése 6400 forintnál fontos ellenállási szintet lépett át, majd elveszítette lendületét. A technikai kép szerint a következő időszakban folytatódhat az emelkedés, ehhez van felfelé tér, a volatilitás ezzel együtt továbbra is magas maradhat. A következő fontos szint 6500 forintnál található, ezt a 6790 forintos szint, egy március elején hagyott rés alja követi.
A Mol árfolyama a harmincnapos mozgóátlag fölé került, így 1977 forintnál már támaszt képez. Ha a 2000 forintos szintet sikerülne szignifikánsan áttörnie, további emelkedés várható. Ebben az esetben a következő potenciális ellenállási szintre 2136 forintnál van esély. Az olajpiaci fejlemények természetesen továbbra is alapvetően befolyásolhatják a mozgást.
A Magyar Telekom jegyzése előbb átlépte a 360 forintos ellenállási szintet, majd a 375-ös szintet, de még napon belül visszaesett, és ismét a 360-as szint közelében mozog. A Bollinger-szalagok beszűkültek, ami arra utal, hogy hamarosan egy nagyobb, trendszerű elmozdulás következhet. Míg az emelkedéshez a 369 forintos szintet kellene szignifikánsan áttörnie, addig a 350 forintos támasz letörése esetén inkább csökkenésre számíthatunk.
Varga Zoltán, az Equilor
Befektetési Zrt. szenior elemzője


