M. E. | Itt lenne az ideje, hogy a Magyar Telekom kevésbé konzervatív megközelítést alkalmazzon az osztalékkal kapcsolatban, és elfogadjon egy több évre szóló osztalékpolitikát is – kommentálta Gaál Gellért, a Concorde részvényelemzője a Világgazdaságnak a napokban lezárult frekvencia-árverést. Mint ismeretes, a 900 megahertzes és az 1800 megahertzes frekvenciákra kiírt eljárásban a társaság összesen 44,28 milliárd forint vételár fejében szerzett használati jogosultságot – meghosszabbítás esetén – 2042-ig tartó hatállyal.
Az elemző elmondta, hogy eddig egyrészt az aukciós lehetőségek, másrészt az olcsó szolgáltatásairól ismert Diginek a mobiltelefonos szegmensben történő megjelenése miatt fizetett a kisbefektetői várakozásoktól elmaradó mértékű osztalékot a cég.
A frekvenciaárak azonban moderáltak maradtak, ráadásul a következő tíz évben nem írnak ki újabb árverést, a Digi pedig a most lezárult eljárásból éppúgy kimaradt, mint a tavalyi 5G-sből. Gaál Gellért szerint a vállalat eladósodottsága – az IFRS 16 standard 2019-es változásának hatásától eltekintve – historikusan nem tekinthető magasnak, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy a cég 2021-ben 65 milliárd forint szabad cash flow-val számol.
Nagy Nóra, az Erste elemzője valamivel pesszimistább, részvényenként mindössze 20 forintos idei osztalékkal és 3 milliárd forintos sajátrészvény-vásárlással kalkulál. Az Ersténél egyébként úgy látják – mondta az elemző –, hogy a Digi kiesése miatt kedvező egységáron jutott a Telekom frekvenciához, ők 67 milliárd forintos kiadást vártak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.