BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szűk sávba szorult a Mol jegyzése

A kötelező kűrt teljesítette a magyar olajtársaság negyedéves gyorsjelentése. Vannak kisebb pozitív meglepetések, s izgalmas a technikai kép.

Nem hozott olyan pozitív meglepetést a Mol gyorsjelentése, mint ahogy azt az osztrák OMV és a lengyel PKN Orlen esetében láthattuk. De azért voltak kisebb meglepetések.

Hozta a kötelezőt a magyar olajtársaság gyorsjelentése

– emelték ki az Erste elemzői, ami szerintük két ellentétes tényezőnek volt köszönhető. Egyrészt, az azeri mezőhöz kapcsolhatóan megjelent egy egyszerinek tekinthető tétel, míg az adó soron egy jelentősebb visszaírást láthattunk. A cég előrejelzése szerint a tavalyi 2,05 milliárdról idén 2,3 milliárd dollárra javulhat az EBITDA.

A CCS EBIT és az adózott eredmény első ránézésre csalódást keltő, azonban ez jórészt egy upstream könyveléstecnhikai tételnek köszönhető csupán, összességében azonban hozta a Mol a tőle elvártakat, amennyiben az upstream technikai korrekciójától eltekintünk

– mondta Bosnyák Zsolt, az Equilor szenior elemzője. Hozzátéve: a fogyasztói szolgáltatások és a downstream CCS EBITDA-ja felülteljesítette a konszenzust, az upstream és a gáz szegmens pedig alulmúlta.

Nagyon jól teljesített a fogyasztói szolgáltatások szegmens, amely a jelentés egyik legpozitívabb meglepetése

– emelte ki Nagy-György János, a KBC elemzője.

Fotó: Shutterstock

A járvány második hulláma ugyan 10 százalékkal visszavetette az üzemanyag-értékesítés volumenét, de a nagyfokú költségmegtakarítás, és a prémium üzemanyag irányába való eltolódás sokat segített. Pozitívum még, hogy a kúthálózat tovább bővült, a nem üzemanyag jellegű értékesítés pedig stabil maradt. Továbbá feljavult a petrolkémia, mely magasabb árrésekkel operált, s így ez az üzletág közel annyit adott hozzá a CCS EBITDA-hoz, mint a finomítás.

Bár a felemás gyorsjelentés után az árfolyam inkább a befektetők csalódottságát fejezte ki. Péntek délben milliárdos forgalom mellett, félszázalékos mínuszban, 2230 forint közelében jegyezték a papírt. Ám a kurzus technikai szempontból most érdekes szinteknél jár.

Az olajtársaság árfolyama szűk sávba szorult, s alul 2 200 forintnál alakult ki egy vízszintes támasz, míg felül egy csökkenő trendvonal szorítja lefelé

– mondta Varga Zoltán, az Equilor szenior elemzője. A Bollinger-szalagok beszűkültek, mely azt mutatja, hogy hamarosan komolyabb elmozdulás jöhet, s egyelőre az indikátorok enyhén lefelé mutatnak. Szerinte a jövő héten érdemes figyelni a Molt, mert várható, hogy a szűk tartományból valamelyik irányba kimozdul a jegyzés.

A Mol részvényének technikai képe Nagy-György János (KBC) szerint is izgalmas. A múlt héten tesztelésre került az 50 napos mozgóátlag és a 2200 forintos szint is, ahonnan azonban felpattant az árfolyam. A utóbbi két napban volt egy kis korrekció, így jelenleg ismét pont az 50 napos mozgóátlagon tartózkodik az árfolyam.

Növekedés esetén a 2350 forintos szint lehetne a következő állomás, azt követően viszont a 2550 forintos szint is elérhetővé válhat.

Míg lefelé az 50 napos mozgóátlag esetleges letörése esetén még a 2200 és a 2100 forintos szintek is támaszt képezhetnek.

Az elemzők többsége vételre javasolja a részvényt, a célárak átlaga 2413 forint, amely 8 százalékkal magasabb a jelenlegi árfolyamnál.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.