BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Pluszban zártak a főbb európai börzék

Párizs, London és Frankfurt is pozitívan fejezte be a pénteket.

Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken. 

  • A londoni tőzsde FTSE100 indexe 1,31 százalékkal,
  • a frankfurti DAX-30 index 1,73 százalékkal,
  • a párizsi CAC-40 mutató pedig 2,07 százalékkal erősödött csütörtöki záróértékéhez képest.
     
Fotó: Shutterstock

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,91 százalékos pluszban fejezte be a napot. Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 1,28 százalékos, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 1,02 százalékos, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,79 százalékos erősödést jelzett.

Ugyanekkor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,57 dollár (2,12 százalék) emelkedéssel, 75,69 dolláron állt.   Az arany ára unciánként 0,50 százalékkal (8,95 dollárral) 1809,15 dollárra nőtt. A nemzetközi bankközi devizapiacon az euró 1,1861 dollárra erősödött a reggeli 1,1837 dollár után.
 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.