Nagy mínusszal kezdte az év utolsó tőzsdenapját a BUX. A pesti börze vezető indexe még szinte ki sem nyitott, máris 78 840 ponton találta magát, ami 0,8 százalékos visszaesést jelent a múlt hétfői utolsó kereskedés során kialakult záróértékéhez mérten. Az esést az OTP-részvény vezette, amelynek árfolyama 2 százalékkal kapásból 21 420 forintra zuhant.
A BÉT ezzel a nemzetközi trendhez illeszkedett, hiszen amint az Equilor írja, a pénteken is nyitva tartó tengerentúli tőzsdék a technológiai szektor vezetésével eséssel zártak. Az Nvidia több mint 2 százalékot, míg a Microsoft 1,73 százalékot veszített. Az S&P 500 index 1,11 százalékos, a Dow Jones 0,77 százalékos, a Nasdaq Composite 1,48 százalékos mínuszban zárt, és bár Ázsiában hétfő reggel vegyes mozgásokat láthattunk, a kínai Hang Seng 0,06 százalékkal, a Shanghai Composite 0,16 százalékkal emelkedett, a japán Nikkei azonban közel 1 százalékkal fordult le.
Kereskedj és fektess be a jövő technológiájával – Bárhol, bármikor!
A megjelenés támogatója az Equilor Befektetési Zrt.
Idehaza a Richter volt kora reggel a másik nagy vesztes, több mint 1,2 százalékos gyengüléssel, 10 350 forinton kezdve a napot, ám a Mol 2710 forintos nyitó ára, amely 0,7 százalékkal marad el az utolsó zárástól, sem szívderítő.
A hazai blue chipek közül egyedül a Magyar Telekom nyitott a pozitív tartományban, 1290 forinton, azaz 1,2 százalékkal emelkedve.
A forintot is meglegyintették kora reggel, nagyjából 0,2 százalékkal gyengült az euróval szemben. A közösségi devizáért 411 forintot kellett adni reggel 9 körül a bankközi devizapiacon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.