Belehúzott a forint, a 412-es szint alatt az euró
Csütörtök délután is lendületben maradt a forint, ami előző nap mozdult el a kétéves mélypont közeléből az euróval szemben, a dollár gyengélkedésének is köszönhetően, amit a vártnál gyengébb amerikai beszerzésimenedzser-index és a Federal Reserve elnökének, Jerome Powell amerikai gazdaság erősségéről elmondott beszéde indított el a lejtőn.

Az eurót csütörtök reggel még 413,5 forint környékén jegyezték, délután fél négyig pedig a 411,5-ös szintig ereszkedett le a kurzus, szűk fél nap alatt fél százalékkal felértékelve a hazai fizetőeszközt.
Az amerikai pénzzel szemben ennél is szembetűnőbb, 1,1 százalékos előnyre tett szert a hazai deviza, a dollár így 388,7 forinton váltják.
Az Erste kommentárja szerint alapvetően nem magyar specifikus tényezők állhatnak a háttérben, mert a lengyel zlotyval szemben fennmaradt a historikus mélypont közeli, 96 feletti érték.
A bankház jegyzetében kiemeli, hogy jegybank jegyzőkönyve alapján Patai Mihály szavazott egyedül a kamatcsökkentésre novemberben, ugyanakkor az ő mandátuma április végén lejár. A kiskereskedelmi és a külkereskedelmi egyenleg adatok is kedvezően alakultak októberben – tették hozzá.
A pesti tőzsde a forinthoz hasonlóan jól muzsikál, a BUX 0,3 százalékkal, 79 250 pontig került feljebb alig másfél órával a tőzsdezárás előtt. Az OTP kurzusa 0,7 százalékkal, a Magyar Telekom jegyzése 1,6 százalékkal emelkedik, a Richter és a Mol ellenben 0,2, illetve 0,4 százalékkal fordult le.


