A várt lefordulás helyett optimista hangulatban kezdődött a kereskedés a pesti tőzsdén. A BUX 0,2 százalékos pluszban, 96 026 ponton indított csütörtökön.
A hazai vezető részvények közül az OTP árfolyama 0,2 százalékkal, 26 330 forintra emelkedett. A Mol részvényei 0,3 százalékkal, 2906 forintra süllyedtek, a Richter kurzusa 0,6 százalékkal, 10 180 forintig pattant fel, a Magyar Telekom papírjai pedig nem mozdultak el az előző napi 1772 forintos záróárról közvetlenül a nyitás után.
Kereskedj és fektess be a jövő technológiájával – Bárhol, bármikor!
A megjelenés támogatója az Equilor Befektetési Zrt.
A forint kissé korrigált csütörtök reggel az euróval szemben az előző napi erősödést követően. A napot még a 400-as szint alatt indította a kurzus, aztán 400,5-ig szaladt fel. A tőzsdenyitáskor 400,3 forinton jegyezték a közös európai pénzt, ami 0,1 százalékos forintgyengülést jelent.
A dollár még az előző napi tengerentúli inflációs adatot emészti, a gyengüléséből kissé a forint is tudott profitálni. A zöldhasúért 347,8 forintot kérnek, ezzel továbbra is másfél éves csúcs közelében jár a keresztárfolyam.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.