BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kötvénykibocsátást tervez a főváros

Kötvénykibocsátást tervez a főváros A főváros 100 millió euró összegű, öt illetve hét év lejáratú nemzetközi kötvény kibocsátását tervezi 2001-ben -- értesült a Világgazdaság. A fővárosi MSZP-frakció ragaszkodik a most elkészült költségvetési koncepció tervezetének módosításához: szerintük a 100 milliárd forintos tartalékból többet kell a tömegközlekedésre, az egészségügyre és az úthálózat fejlesztésére fordítani.

A főváros 2001-ben várhatóan ismét megjelenik majd a nemzetközi kötvénypiacon -- derül ki az önkormányzat most elkészült jövő évi költségvetési koncepciójának tervezetéből. A 100 millió euró összegű, öt illetve hét év lejáratú, a nyílt lakossági piacot is megcélzó kötvény kibocsátásához a szakértők szerint kedvezőek a feltételek. A költségvetési koncepcióról a tervek szerint december 14-én tárgyal majd a főváros közgyűlés.
Budapest 1998-ban már kibocsátott egy 150 millió német márka összegű, öt év lejáratú, fix kamatozású nyílt eurókötvényt. A tőke törlesztése a fővárosnak 2003-ban jelent majd koncentrált visszafizetési kötelezettséget, ám ennek finanszírozására időben fel kell készülni. Az Atkári János főpolgármester-helyettes által jegyzett tervezet szerint indokolt megvizsgálni azt a megoldást, hogy a visszafizetést újabb kötvénykibocsátással finanszírozza az önkormányzat.
A jövő évi büdzsével kapcsolatban a koncepció tervezete megállapítja: a város központi költségvetésből származó bevételei várhatóan 9,7 százalékkal nőnek az ideihez képest. A főváros -- a központi várakozásokkal szemben -- 8,5 százalékos inflációval számol 2001-re. Az önkormányzatnak súlyos gondot jelentenek a kormányzati megszorítások. Az anyag szerint a kormány jelentősen növeli a személyi jövedelemadó-elvonást, nem teljesíti a tűzoltók elmaradt túlóradíjával kapcsolatos kifizetési kötelezettségét, illetve szerződéses kötelezettségét a 4-es metró építésével kapcsolatban. Jogilag is megkérdőjelezhető diszkriminációt alkalmaz a kórházak finanszírozásánál az állami szektor javára, s kivonul a nagyvárosi tömegközlekedés, illetve az infrastrukturális fejlesztések támogatásából.
Az MSZP-frakció több ponton is módosítani kívánja a költségvetési koncepció tervezetét -- jelentette ki a szocialista Vajda Pál főpolgármester-helyettes és Gy. Németh Erzsébet, a képviselőcsoport vezetője. A szocialisták elsősorban a válságágazatnak tekintett tömegközlekedésre, az elfogadhatatlan állapotban lévő budapesti úthálózat fejlesztésére és az egészségügyre fordítanának többet. Az MSZP-frakció szerint át lehetne csoportosítani a város mintegy 100 milliárd forintos pénzügyi tartalékából, amíg az előkészítés lassúsága miatt állnak azok a beruházások, amelyekre a pénz félretették.
A Budapesti Közlekedési Részvénytársaságnak valóban több fővárosi támogatásra van szüksége -- mondta lapunknak Bőhm András, a főváros SZDSZ-frakciójának vezetője. Ennek módjáról azonban még folynak a tárgyalások a fővárost koalícióban irányító MSZP- és SZDSZ-frakció között. A frakcióvezető elismerte: várhatóan ismét elkezdődik a szokásos vita. Az MSZP többet fordítana a város üzemeltetésére, míg az SZDSZ a privatizációból származó, tehát egyszeri bevételeket a város fejlesztésére költené. Bőhm András szerint december 14-ig még több egyeztetés lesz, hogy kialakítsák a mindkét fél számára elfogadható költségvetési koncepciót.

Kötvénykibocsátást tervez a főváros Vita a jövő évi költségvetési koncepcióról Kötvénykibocsátást tervez a főváros

A főváros 100 millió euró összegű, öt illetve hét év lejáratú nemzetközi kötvény kibocsátását tervezi 2001-ben -- értesült a Világgazdaság. A fővárosi MSZP-frakció ragaszkodik a most elkészült költségvetési koncepció tervezetének módosításához: szerintük a 100 milliárd forintos tartalékból többet kell a tömegközlekedésre, az egészségügyre és az úthálózat fejlesztésére fordítani. Kecskés Ágnes-->

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.