Az Union Syndicale elsősorban arra panaszkodik, hogy Kinnock folyamatosan kész helyzetek elé állítja őket, reformjavaslatai pedig nem tűnnek "sem hatékonynak, sem meggyőzőnek". A tagság ugyan nem szeretné akadályozni a bizottság munkáját, ám ebben a helyzetben szükségessé válhat a sztrájk meghirdetése -- idézi Alan Hick, az érdekképviselet elnökének nyilatkozatát a Guardian. Ilyen akcióra legutóbb 1998-ban került sor: az akkor meghirdetett egynapos akció igen sikeresnek bizonyult, azon a bizottsági dolgozók nem kevesebb mint 97 százaléka vett részt.
Az Európai Bizottság alelnöke előreláthatólag február 28-án teszi közzé a brüsszeli tisztviselők új bér- és nyugdíjrendszerére vonatkozó tervét. A brit napilap szerint Kinnock teljesítményen alapuló javadalmazási rendszerrel kívánja felváltani a jelenlegi francia stílusú, szolgálati időre épülő szisztémát. Ennek révén javítani kívánja a munka hatékonyságát és a pillanatnyilag sokak szemében túlfizetett, elkényelmesedett élősködőknek számító "eurokraták" megítélését. A bürokratikus "vízfejek" lefaragása jegyében a brit munkáspárti vezetőből lett uniós biztos 600 tisztviselő korengedményes nyugdíjba küldését is tervbe vette.
Sok funkcionárius tart attól, hogy a reformok megvalósulása anyagi és munkakörülményei romlását eredményezné. A bizottsági apparátus "áramvonalasabbá tétele" egyébként sem más, mint puszta pr-akció -- vélekednek. Kinnock környezetében ugyanakkor visszautasítják a szakszervezetek vádjait, rámutatva, hogy az átlagos bizottsági dolgozó egyáltalán nem jár majd rosszul a változásokkal. Az alelnök különben is "fél életét" az érdekképviseletekkel való egyeztetéssel tölti, ám tárgyaló partnerei lépten-nyomon azt vetik a szemére, hogy nem beszél franciául, és "Tony Blair ügynöke" -- hangoztatják munkatársai.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.