Új források bevonása és a program korszerűsítésének hatására a mikrohitel-folyósítások megtöbbszöröződtek. (Tavaly júliustól korszerűsödött a program. A felső plafon az addigi 1,3 millió forintról hárommillióra nőtt.) Az MVA adatai szerint 2000. július 1-je és 2001. február 26-a között 1557 vállalkozó vett fel mikrohitelt, a teljes folyósítás 3,074 milliárd forintot tett ki. Azaz ebben az időszakban az átlagos hitelnagyság közel kétmillió forint volt.
Ez azt mutatja, hogy a korábbi 1,3 milliós felső összeghatár valós korlátot jelentett a vállalkozások számára, tehát a feltételrendszer változtatása -- a többi tényező mellett -- ténylegesen mutatja a hitelfelvételek számának növekedését. Összehasonlításképpen: a korszerűsítést megelőző évben, 1999-ben 1523 vállalkozó összesen 1,614 milliárd forinthoz jutott a mikrohitelprogram keretében. Ennek közel dupláját helyezték ki az elmúlt nyolc hónapban.
Várhatóan áprilistól indul a regionális mikrohitelprogram is -- tudta meg a Világgazdaság. A már meglévő mikrohitelrendszerben működő program 4,625 millió euró összforrásából két régió -- az északkelet-magyarországi és a dél-dunántúli -- tíz megyéjének kis- és középvállalkozói (kkv) pályázhatnak a kedvezményes kölcsönre.
A programhoz a PHARE regionális fejlesztési programja biztosít a dél-dunántúli régiónak egymillió eurót, az északkelet-magyarországinak pedig 2,7 milliót. Másrészt költségvetési forrásokból 250 ezer eurót kap a dél-dunántúli és 675 ezret az északkelet-magyarországi régió a mikro-, kis- és közepes vállalkozások programjaihoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.