A régión belül változatlanul a megyeszékhelyek az ipari fejlődés bázisai, itt figyelhető meg a termelés erőteljesebb bővülése. Néhány nagyobb várost -- Orosházát, Hódmezővásárhelyt -- kivéve Békéscsaba, Kecskemét és Szeged vezeti a megyék városainak listáját. A 49 főnél több alkalmazottat foglalkoztató ipari vállalkozások a három városban összesen 9 százalékkal növelték értékesítésüket. Ezen belül a belföldi eladások értéke 5,6, az exporté 13,9 százalékkal volt több, mint 1999-ben. A megyeszékhelyek közül Kecskemétnek bővült a legdinamikusabban az ipari termelése tavaly, 17,7 százalékkal, a rangsorban Békéscsaba a második 12,4, a harmadik Szeged 7,9 százalékkal. Az export volumene szintén a kecskeméti ipari vállalatoknál nőtt a leginkább 2000-ben, a második Szeged és a harmadik Békéscsaba.
A megyeszékhelyek rangsorától merőben eltér a megyék sorrendje. A legnagyobb termelésnövekedést tavaly Békés megye ipara érte el, 16,3 százalékkal meghaladva az előző évit, két százalékra megközelítve az országos átlagot. Bács-Kiskun megye ipari termelése 9,4 százalékkal bővült, hasonló a régió átlagértékéhez. A harmadik a sorban Csongrád megye, itt 1999-hez képest csak 5,3 százalékkal nőtt az ipari termelés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.