BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Óvatos japán válságkezelő terv

A japán kormány ma hozza nyilvánosságra a három éve tartó defláció megállítását célzó terveit. A Reuters által megszerzett dokumentum szakértők szerint nem ad egyértelmű választ arra a régóta vitatott kérdésre, hogy megtámogatják-e közpénzekkel a betegeskedő bankokat; a tervezet ennek pusztán elvi lehetőségét villantja fenn. A kormány alapvetően a jegybankra hárítja a folyamatos árcsökkenés elleni harc nehezét, mellőzve a konkrét lépések megnevezését.

Az új javaslatok egyike az inflációhoz kötött kormányzati kötvénykibocsátás lehetőségének felvetése. A vezető kormánypárt, a Liberális Demokrata Párt (LDP) saját antideflációs tervvel állt elő, amely többek között az inflációs célkitűzés bevezetését javasolja, amit azonban a jegybank elutasít.

VG-összefoglaló

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.