BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Pokorni a Fidesz frakcióvezetője

A polgári egység összetartása, a polgári körök szervezése, az önkormányzati választásokra való felkészülés - ezek a Fidesz képviselőinek a parlamenti munkát is megelőző feladatai. A frakcióvezetővé választott pártelnök, Pokorni Zoltán szerint arra kell berendezkedni, hogy a kormányoldal tízfős többsége kitart négy évig.

Jó lenne, ha beválna a baloldal kormányzását negyven év, négy év, négy hónap jelzővel illető SMS-jóslat, de be kell látnunk, a tízfős többség elég lehet a ciklus végéig - jelentette ki a Fidesz-frakció alakuló ülésén a képviselőcsoport vezetőjévé választott Pokorni Zoltán elnök. A politikus leszögezte: a képviselőcsoport indulatból semmilyen javaslatot nem utasít majd el, akkor sem, ha "mégoly méltatlan is az előterjesztő". Egyértelművé tette azt is, hogy a Ház határozatképességének biztosítása a kormányoldal feladata. A lapunk által megkérdezett képviselők a jövő kérdésének minősítették, hogy a Fidesz él-e majd a nem szavazás eszközével, ha azt látják, foghíjas a kormánypárti padsor.

Pokorni Zoltán hangsúlyozta: a képviselők legfontosabb, a parlamenti munkát is megelőző feladata személyes jelenlétükkel, tekintélyükkel az egység fenntartásán munkálkodni, az önkormányzati választásokra felkészülni. A frakcióvezető csak e feladatok taglalása után tért át a parlamenti munkára. Mint mondta, az önkormányzati erő jelenti egy párt hátországát. Orbán Viktor polgári körök megalakítására vonatkozó felhívására rímelve a pártelnök-frakcióvezető minden képviselő legfontosabb feladatának mondta ezek szervezését és fenntartását.

A Fidesz-frakció várhatóan az Országgyűlés alakuló ülése előtt, május 15-én délelőtt tartja következő tanácskozását, ám az kérdéses, megválasztják-e ekkor a frakcióvezető-helyetteseket. Az érintettek személyére már Pokorni Zoltán tesz javaslatot. Az elnökség információink szerint korábban úgy foglalt állást, hogy a három fizetett helyettesi tisztséget a szövetséges erők vezetői kaphatják. A képviselőcsoportban eddig működött öt kabinet száma - korábbi hírünkkel egyezően - emelkedik, a testületek rendszere alapvetően a kormányzati struktúrához igazodik majd.

DUDÁS GERGELY

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.