A Széchenyi-terv a piaci torzulásokon segítő programként marad meg, közölte tegnap a Budapest Business Journal üzleti reggelijén Csillag István, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium vezetője. Hozzáfűzte: nem lehet 60-féle pályázat, hanem három, négy vagy öt olyan, amely a legfontosabb területekre koncentrál.
A fórumon részt vett László Csaba pénzügyminiszter is, aki a privatizációval kapcsolatos kérdésekre válaszként megerősítette: két-három hónap alatt elkészül a stratégia az egyes ágazatok és cégek konkrét privatizálási lehetőségeiről. Mint az MTI kiemelte: László immár sokadszorra is leszögezte, hogy a kormány a közeljövőben nem kívánja a Mol és a Richter állami tulajdonú részvényeit értékesíteni. A pénzügyminiszter a magyar gazdaság legnagyobb erősségének nevezte, hogy a társaságok döntő többsége magántulajdonban van, illetve, hogy rugalmas munkaerőpiac van. A fejlődést gátló tényezőként említette ugyanakkor a regionális gazdasági különbségeket, valamint a szakképzett munkaerő egyes térségekben immár jelentkező hiányát. A pénzügyminiszter megerősítette: az államháztartás hiánya az idén az uniós számítások szerint még a GDP 6-6,5 százaléka körül lehet, és célként jelölte meg, hogy jövőre 4,5 százalék körülire csökkenjen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.