BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fellendülésre utal a menedzserindex

Júniusban az előző hónapnál alacsonyabb, de továbbra is 50 pont feletti volt a beszerzési menedzserindex (BMI) értéke. A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) konjunktúramutatója 54,8 ponton állt a nyár elején. Ez 0,3 ponttal több, mint egy évvel korábban, viszont jóval alacsonyabb a két évvel ezelőtti szintnél, amikor 59 pont volt a BMI értéke.

A 2002. év második negyedéves átlagos teljesítménye (55,2) jobb volt, mint az előző évben (54,6), és az idei év május-júniusi időszakának növekedése is nagyobb, mint tavaly. Ugyanakkor az MLBKT alacsonyabb feldolgozóipari aktivitást tapasztalt, mint 2000-2001-ben. A fellendülés jele lehet viszont, hogy az első fél évben a rendelési, illetve termelési részindex növekedése volt a legnagyobb. A konjunktúra megindulására lehet következtetni abból is, hogy a beszerzési mennyiségre vonatkozó index értéke 60 pont felett van. (Az 50 pont feletti mutató az előző méréshez képest növekedést, ennél kisebb indexcsökkenést mutat.) A felmérés szerint csökkenést mutat a késztermékkészletek szintje, aminek szezonális vagy termelési okai is lehetnek, de utalhat akár a megélénkülő keresletre is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.