Az év első két hónapjában dinamikusan, 9,2 százalékkal növekedett a kiskereskedelmi forgalom Magyarországon. A bővülés üteme megfelel a várakozásoknak, hiszen a GDP-növekedés hajtóereje jelenleg a lakossági fogyasztás. Az adatok szerint a magas bérdinamika nyertese a ruházati cikkeket, illetve iparcikkeket forgalmazók lehettek, mindkét tevékenységcsoportban 20 százalékot megközelítő volumennövekedést mért a Központi Statisztikai Hivatal.
A hazai forgalombővülés üteme messze meghaladja az Európai Unióban tapasztalt mértéket. Míg tőlünk nyugatra a fogyasztói bizalom meglehetősen gyenge, addig Magyarországon a választási évben felpörgő bérdinamika és a lakosság eladósodási hajlandóságának növekedése a fogyasztás soha nem látott mértékű bővülését eredményezte. A látványos forgalombővülés közvetve alátámasztja azt a megfigyelést, hogy a belső kereslet növekedése nem az inflációt pörgeti fel, hanem az import megugrása állítja helyre az árupiaci egyensúlyt.
Nem csupán a "klasszikus" kiskereskedelmi tevékenység, hanem a statisztikailag külön kezelt jármű- és üzemanyag-forgalom is részesedik a kereslettöbbletből. Az első két hónapban 18,6 százalékkal nőtt a gépjárművek kiskereskedelmi forgalma. Ugyanakkor - igazolva a korábbi híreket - stagnálás közeli állapotot mutatnak az üzemanyag-eladások. Ebben valószínűleg az első két hónap magas benzinárai is közrejátszottak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.