Míg a fejlődő országok szerint a Luiz Ernesto Derbez mexikói külügyminiszter által a cancúni találkozó elé terjesztett kereskedelmi liberalizációs javaslat túlságosan elnéző a gazdagok mezőgazdasági támogatásaival szemben, addig az EU arra panaszkodott, hogy az számos, általa világosan kijelölt határvonalat átlép. Az uniós agrártámogatási rendszer leépítésének legvehemensebb ellenzőjeként ismert Franciaország azonnal visszautasította a tervezetet, amely kilátásba helyezi egy határidő megjelölését, ameddig a gazdag országoknak fel kellene hagyniuk mezőgazdasági exportjuk támogatásval. Pascal Lamy mindazonáltal a további tárgyalások elfogadható alapjának nevezte a javaslatot. A kulcsszereplőnek számító Brazília külügyminisztere viszont azt mondta: lényegi elmozdulások nélkül "fennáll annak a veszélye, hogy sehova sem jutunk" - idéz a Reuters.
A mezőgazdasági kérdéseken túlmenően az EU az ipari termékek kereskedelme előtt álló akadályok lebontására tett javaslatokon is változtatna, kifogásolva egyúttal, hogy a terv a befektetések és a verseny szabályozásával nem foglalkozik. Az Egyesült Államok képviselői arra panaszkodtak, hogy a javaslat az EU számára a mezőgazdasági támogatásoknak az amerikainál sokkal magasabb szintjének fenntartást teszi lehetővé.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.