BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Röviden

Páneurópai népszavazást szeretne Prodi

Összeurópai népszavazáson szeretné megerősíttetni az EU kidolgozás alatt álló alkotmányát Romano Prodi. Az Európai Bizottság elnöke a belga Le Soir című lapnak adott interjújában úgy vélekedett, ez inkább vágyálom, mint megvalósítható terv, hiszen valamennyi tagállam saját nemzeti alkotmányos berendezkedése alapján dönt a ratifikáció módjáról. Egyúttal lehetségesnek és kívánatosnak nevezte, hogy az október 4-én Rómában kezdődő, s az alkotmány véglegesítésével megbízott kormányközi konferencia már az év végére befejeződjön, bár az idő szorít, hiszen az eddig kidolgozott tervezethez máris számtalan módosító indítvány érkezett. (VG)



A komlóágazatot is elérte a kap-reform

Közzétette a komlótermelés támogatásának átalakítására vonatkozó tervét az Európai Bizottság. Az elképzelés - amely a közös agrárpolitika (kap) az idén júniusban elhatározott átfogó reformjába illeszkedik - lényege, hogy a jelenlegi szubvenciók a tagállamok döntésétől függően teljesen vagy legalább 75 százalékos mértékben függetlenné válnak a termelési mennyiségtől, és ehelyett az új kap gerincét alkotó egységes mezőgazdasági támogatás keretében kapnak segélyt a gazdák. (Rapid)



Kkv-konferencia a versenyképesség jegyében

Ma fejeződik be Tallinnban az a kétnapos konferencia, amelyen a tagállamok és az üzleti élet képviselői arról tanácskoznak, hogyan lehet a bővülő Európában biztosítani a kis- és közepes vállalkozások versenyképességét. A konferencia az idén márciusban kiadott európai kisvállalati chartával összhangban négy területen - a strukturális források vállalkozási célú felhasználása, az iparpolitikai mutatószámok, az innováció és a szabályozás kérdéskörében - fogalmaz meg javaslatokat. (Rapid)



Nem kizárt a brit euróreferendum

A brit miniszterelnök szerint a lakosság ellenséges hozzáállása dacára is "őrültség" lenne, ha elzárnák az utat az euróhoz való csatlakozás előtt. Tony Blair ismét kijelentette, hogy Nagy-Britanniának Európa középpontjába kellene kerülnie, nem pedig a peremen sodródnia. Pártjának kongresszusán a kormányfő különösen óvott attól, hogy országa akkor kerüljön a margóra, amikor az EU tíz új taggal bővül, és a belső erőviszonyok ennek folytán átalakulnak. "Britannia vezető szerepe soha nem volt ennyire fontos, mint most" - hangoztatta Blair. (Reuters)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.