BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kulturális központ magántőkéből

Budapest számos külföldi kulturális intézettel büszkélkedhet, a legnagyobbak közül itt a Goethe Institut, a Francia Intézet, a British Council, az Olasz Intézet. Most már van holland kulturális központ is, igaz, a Spinoza Ház a többivel ellentétben magántőkére alapozva nyílt meg, s működik már a nyár eleje óta. Amint Sándor Anna, a Spinoza Ház alapítója és vezetője lapunknak elmondta: még Hollandiában úgy gondolta, ha előteremti az induláshoz szükséges tőkét, a működéshez kellő források egy részét már biztosítani tudja pályázatokból, a többit pedig kihozzák a ház nyereségéből.

"Az induló tőkénk 150 millió forint volt, ebből fedeztük a házvásárlást, a belső munkálatokat, kialakítottuk a kávézót és a 80 férőhelyes színházteret - árulja el a részleteket Sándor Anna. - Az induláskor a holland nagykövetségtől kaptunk 5000 eurót a Mata Hariról szóló operához, 2500 eurót pedig reklámra. Kellemes meglepetés volt az NKÖM hárommillió forintos indulási hozzájárulása, vagy a fővárosi önkormányzattól kapott egymillió, amivel a szerda déli koncertjeinket segítik."

Jelenleg a kávéház-étterem fedezi a működéshez szükséges pénzt, de ebből csak a programok egy részére jut. A fellépő művészek honoráriumát részben a jegyeladások biztosítják, s szerencsére látogatókban nincs hiány. December végéig rengeteg a fellépő és a program a Spinoza Házban. Szeretnék visszahozni a régi pesti kabarék világát, ehhez fiatal szerzők írják a darabokat, s ha minden jól megy, januárban ezzel is bővül a ház kínálata. "Mindenesetre csalódott nem vagyok - összegez Sándor Anna. - A cél az volt, hogy legyen egy színvonalas hely, ahol az emberek találkozhatnak, és igényesen szórakozhatnak. Ezt pedig elértük."

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.