Szegedet sem kerülte el a bérmunkára alapozott könnyűipar csődhulláma. A cipő- és a textilipar régi nagy foglalkoztatócégeinek felszámolásával több száz ember veszítette el munkahelyét. Egy részüket felszívták a tevékenységüket fejlesztő kis- és közepes vállalkozások, illetve nagy termelőüzemek. Az egyenleg az év első felében pozitív volt: 1200 munkahely szűnt meg, de 2700 új létesült. Bár a versenyképtelen ágazatok és vállalatok átalakulásának időszaka még nem fejeződött be, Szegeden nem várható kritikus időszak a foglalkoztatásban, miután kedvezőek a város munkaerő-piaci adottságai.
A vidéki egyetemi városok viszonylatában itt a legmagasabb a diplomások aránya. A munkaerőpiac szereplőinek döntő hányada magasan képzett, és így könnyen átképezhető. A szegedi oktatási intézményrendszer egyre szélesebb skálájú képzése révén mind vonzóbb a kvalifikált munkaerőt kereső cégek számára.
A diplomások zöme a hazai tudás alapú piac szereplőjévé nőtte ki magát. A Csongrád Megyei Gazdasági Kamara felmérései szerint igen jelentős azoknak a vállalkozásoknak a száma, amelyek szolgáltatásaira az országos és a nemzetközi piacon is van vevő, így például a szoftverfejlesztés, a gazdasági tanácsadás területéről. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.