Anglia legrangosabb tudományos intézete, a Royal Society ad otthont egy, a világ számos elismert pszichológusát tömörítő mozgalom gyűlésének, melynek célja, hogy megtalálják a boldogság receptjét. A résztvevők tévesnek tartják azt a feltételezést, mely szerint a depresszió vizsgálata által eljuthatnak a tudósok a kiegyensúlyozottság és a boldog élet titkához, ezzel szemben az általuk propagált "pozitív pszichológia", mely a betegekkel ellentétben a boldog, egészséges embereket vizsgálja, fényt deríthet a megoldásra.
Az 1998-ban útjára indult pszichológiai irányzat kulcsfigurája, Martin Seligman kutatási eredményei azt mutatják, hogy a pozitív gondolkodás elsajátítható. De mit tegyenek azok, akiknek ez nem természetes? Az optimizmus kitűnő védekezési mechanizmus a boldogtalanság ellen, csupán rá kell magunkat szorítani arra, hogy a negatív történéseken való rágódás helyett életünk pozitív momentumain merengjünk, legyenek azok akármennyire jelentéktelennek tűnő dolgok. Hiszen a boldog ember népszerűbbé válik társai között, tartalmasabb életet él, ezáltal még boldogabb lehet.
Érdekes kitérnünk a kutatók azon megállapítására, mellyel azt igazolják, miért nem elegendő csupán a depresssziót gyógyítani, és miért nem vezet eredményre, ha a negatív aspektusokat eltávolítjuk a paciens gondolkodásmódjából. Seligman szerint ugyanis ez "üres" embert eredményez, hiszen ekkor még hiányoznak a gondolkodási folyamatból a pozitív sémák. Ezek pontos meghatározásáról, valamint szélesebb tömegek számára való alkalmazhatóságáról tanácskoznak most a pszichológusok, reméljük, sikerrel. (The Guardian)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.