Az EU-csatlakozással új lehetőségek nyílnak meg a dél-alföldi régió vezető városa előtt. Egy új geopolitikai és gazdaságföldrajzi szerepkör betöltésére évek óta váró és tudatosan készülő Szeged számára az igazi lehetőséget az EU-csatlakozás mellett az M5-ös autópálya megépítése nyitja meg. Szegedi nagyvállalatok vezetői és itt dolgozó külföldi szakemberek véleménye szerint ha az autópálya építése tovább húzódik, fennáll a veszélye annak, hogy a város elveszíti az EU-csatlakozással szerzett előnyeit Románia nagyobb határ menti városaival szemben.
A Tisza-parti város az elmúlt tíz év során többször is elszigetelődött a hazai és a nemzetközi gazdasági folyamatoktól. Jugoszlávia szétesése, a szerbiai és a balkáni háborús helyzet hátrányait kellett vétlenül elszenvednie, segítség nélkül. A megpróbáltatásoknak úgy tűnik vége, s Szeged túljutott a kritikus időszakon, önmagára talált, s minden esélye megvan arra, hogy a sokéves hátrányból előnyt kovácsoljon. A szegedi gazdasági szereplők a háborús évek alatt az országosnál nehezebb gazdasági környezetben dolgoztak.
Szeged város önkormányzata a romló költségvetési helyzete ellenére is elkötelezte magát a beruházások folytatása és a befektetések ösztönzése mellett. Költségvetési megszorítások árán, következetes gazdaságpolitikát követve sikerült koncentrálnia saját erőforrásait. Felismerve, hogy a jövő lehetőségeinek maximális kihasználására a város csak akkor képes, ha erős gazdasági háttérrel rendelkezik, büdzséje kevésbé függ a központi költségvetéstől. Ezt a célt szolgálta a városi érdekeltségű vállalatok többségi tulajdonba történő visszavásárlása is. Hiszen egy jól menedzselt, profitot termelő, erős vállalati háttérrel nagyobb lehet a költségvetés mozgástere a jövőben, könnyebbé válik a fejlesztések és beruházások önerejének előteremtése.
A város saját eszközeivel segíti a szegedi tudás és innovációs eredmények helyben történő hasznosulási feltételeinek megteremtését, és érdemi forrásokat költ a gazdaság fejlődését elősegítő programok megvalósítására. Biopolisz, e-Szeged, Szegedi Logisztikai és Szolgáltató Központ - e három gazdaságélénkítő programmal próbálja az önkormányzat elősegíteni új, alternatív iparágak erősödését.
Szeged készül arra is, hogy ki tudja használni a határokon átívelő, néhány éven belül várhatóan felgyorsuló regionális gazdaságfejlődési lehetőségeket. Ahogy Szeged a dél-alföldi régióban, úgy egy 100-200 kilométeres határsávban Románia és a vajdaság viszonylatában is meghatározó centrum lehet. A gazdaság fejlődését elősegítő programok mellett az életminőséget és a városképet javító beruházások sem kerültek háttérbe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.