Magyarországon első körben januártól márciusig írják ki azokat a pályázatokat, amelyek a közösségi támogatási keret (ktk), a strukturális alapokból érkező pénzek hatékony felhasználását szolgálják. Baráth Etele politikai államtitkár, a Nemzeti Fejlesztési Terv és EU Támogatások Hivatalának (NFTH) vezetője, továbbá Heil Péter elnökhelyettes és Veress József főtanácsadó tegnap sajtótájékoztatón mutatta be azokat a dokumentumokat, amelyek jó támpontul szolgálhatnak az érdeklődőknek a pályázatok lehetséges témáira, pénzügyi feltételeire és a végrehajtás ütemezésére (www.nfh.hu). Itthon kell pályázni, magyar minisztériumoknál, magyar nyelven, magyar forinttal számolva - mondta biztatásként Heil Péter. Lassan már megtanulunk pályázni, ám legalább ennyire sürgős elsajátítani a projektmegvalósítás fortélyait is - tette hozzá Baráth Etele. Szerinte a Nemzeti fejlesztési terv keretében megvalósuló beruházásokról még azoknak is fontos a tájékozódás, akik nem kívánnak pályázni, hiszen az EU-tag Magyarország gazdaságának dinamikájához nem csupán a közösségi támogatások járulnak majd hozzá, hanem azok az információk is, hogy kiszámíthatóan hol és milyen jelentős fejlesztések várhatók a következő években. A programkiegészítők tartalmát országszerte ismertetik: az első rendezvényre ma Debrecenben kerül sor, amit december 10-én a székesfehérvári, december 15-én pedig a pécsi tájékoztató követ.
Az EU és Magyarország között december 19-én levélváltással hivatalosan is megerősítésre kerülő ktk szerint a közösségi támogatásokból 36,13 százalék jut gazdasági versenyképességre, valamint agrár- és vidékfejlesztésre, továbbá 26,79 százalék humánerőforrás-fejlesztésre, 15,74 százalék környezetvédelemre és infrastruktúrára, valamint 16,93 százalék regionális fejlesztésre - tájékoztatott Veress József. Az EU gesztusának köszönhetően előbb indul meg a pályázatok kiírása, mint ahogy hivatalosan is - 2004. május 1-jétől - sor kerülne Magyarország felvételére. A programkiegészítők az EU-tagság első évére mintegy 300 mil-liárd forint elérhető pályázati lehetőséget irányoznak elő 60 konkrét területre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.