BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új nagytulajdonosa van az OTP-nek

A Los Angeles-i bejegyzésű Capital Group Companies cégcsoport 5,11 százalékos részesedést szerzett az OTP Bank Rt.-ben - közölte a magyar pénzintézet a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

A cégcsoporton belül a Capital Research and Management Company 1,42 százaléknyi, a Capital International Ltd. 0,11 százaléknyi, a Capital International Inc. 3,58 százaléknyi OTP részvényt birtokol.

A bank legutóbbi gyorsjelentésében fellelhető adatok szerint 2003. szeptember 30-án az OTP-nek nem volt 5 százaléknál nagyobb részesedéssel rendelkező tulajdonosa.

A 28 milliárd forint jegyzett tőkéjű OTP Bank 78,8 százaléka külföldi intézményi, 8,4 százaléka belföldi intézményi befektetők tulajdonában van. Jelentős, 4,9 százaléknyi a bank tulajdonában lévő saját részvény állomány. A maradék mintegy 8 százaléknyi részvényt a menedzsment és a dolgozók, valamint belföldi magánszemélyek birtokolták szeptember 30-án. (MTI)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.