BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Koncentrált hulladékhasznosítás

Erőteljes koncentráció zajlik a csomagolási hulladékok hasznosításának megszervezése területén: egy évvel a koordináló szervezet megalakulását követően az Öko-Pannon Kht. szerződéses partnerein keresztül a teljes magyarországi csomagolási kibocsátás közel felét lefedi. A szervezet tavaly év végéig összesen 708 vállalattal kötött átvállalási szerződést, amelyek az újrahasznosítási követelmények teljesítésére mintegy 2,2-2,3 milliárd forint hasznosítási díjat fizettek - közölte Viszkei György, az Öko-Pannon Kht. ügyvezető igazgatója.

A kht. a Magyarországon keletkező mintegy 800 ezer tonna csomagolási eredetű hulladékból tavaly 320 ezer tonnát fedett le. A szervezet számításai szerint felelősségi köre az idei év során 400-420 ezer tonnára nő. A hulladékgazdálkodási törvény évente növekvő újrahasznosítá-si kötelezettséget ír elő a csomagolásokat kibocsátó vállalatoknak, ám a cégek ennek teljesítését egy partneri szerző-déssel átruházhatják a koordináló szervezetekre, amivel részleges mentességet szerezhet-nek a csomagolási termékdíj fizetése alól. (NIG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.