Az elmúlt három évben 14 ezerrel, 52 ezerről 38 ezerre csökkent a bűncselekmények száma Pest megyében - tájékoztatta lapunkat Ignácz István dandártábornok, Pest megye rendőrfőkapitánya. A jelentős eredmény nagyrészt a pénzintézetekkel való együttműködésnek köszönhető - tette hozzá. A bűnmegelőzés és -felderítés, illetve bűnüldözés hatékonyabbá tétele céljából az OTP közép-magyarországi régiójával másfél évvel ezelőtt kötöttek együttműködési megállapodást. Ennek keretében jelzésrendszert építettek ki, továbbá meghatározták, hogy bankfióktámadás esetén hogyan kell viselkednie a fiókvezetőnek és a többi munkatársnak. Most fejeződött be egy előadás-sorozat, amelyet a helyi bankfiókok vezetőinek tartottak a legújabb támadási technikákról.
A jelzőrendszer precízen működik, amit mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy a legutóbbi, gödöllői fióktámadáskor a jelzést követő egy percen belül megjelentek a rendőrök. A pénzszállítók és a bankfiókok elleni támadásokat is sikerült jelentősen csökkenteni. Ezt a számok is igazolják. 2001-ben 15 támadás történt, 2002-ben csak öt, tavaly pedig csupán két vagyon elleni bűncselekménynek lehettünk tanúi a megyében. A másik nagy eredmény, hogy az elmúlt évben a megyében elkövetett bűncselekményeket száz százalékban felderítették, még a benzinkutak ellen elkövetett rablásokat is. A hatékony munkának köszönhetően várhatóan tovább csökken a térségben a bűncselekmények száma, hiszen az elkövetőknek nagy kockázattal kell számolniuk.
A rendőrök nagy figyelmet fordítanak a pénzváltó automatákra is, hiszen az idén eddig már három ilyet törtek fel, és a rablók nagyon durva módszereket alkalmaznak. A rablások visszaszorítására különböző figyelő- és jelzőrendszer felállítását tervezi a rendőrség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.