A méret szerinti teljes palettája megtalálható befektetőként a magyar vállalkozásoknak Szlovákiában, bár a 900 millió dollárnyi szlovákiai magyar működőtőke-befektetés zömét nagyvállalatok hajtották végre a szomszédos országban. Az eddigi tőkekihelyezés négyötödét a Mol Rt.-nek a szlovákiai kőolaj-finomítóban szerzett tulajdon részesedése és benzinkút-beruházásai teszik ki. Az OTP Rt. az ottani fejlesztési és beruházási bankban 14,5 millió dollár értékű tőketulajdont szerzett. A Szabolcsgabona Rt. a kassai malomban szerzett tulajdonjogot 35 millió dollárért. A nagyobb magyar befektetések közé sorolandó az is, hogy a Danubius Rt. 21 millió dollárral 67 százalékos részesedést szerzett a pöstyéni gyógyüdülő-komplexumban.
Egyre jelentősebb a hazai mikro-, kis- és középvállalatok érdeklődése. Az ITDH pozsonyi kereskedelmi szolgálati irodájának adatai szerint ez idáig mintegy 400 ilyen magyar vállalkozás hajtott végre befektetést öszszesen durván 50 millió dollár értékben a szomszédos országban. A szlovák cégek megközelítőleg 300 millió dollárnyi tőkebefektetést valósítottak meg Magyarországon.
Habár a Szlovákiában befektető cégeket ez idáig kevéssé motiválta az ottani befektetői klíma kedvező mivolta - ez az idei évtől megváltozik. Azzal, hogy rendkívül kedvező és - szintén ugyanennyire lényeges szempontként - igen egyszerű adórendszert léptettek hatályba, vélhetően sok magyar számára az eddiginél is vonzóbbá válnak az ottani befektetések. Ezt erősíti "az egy blokkba" tartozás - a közös tagság az EU-ban, ami még könnyebbé teszi az üzleti átjárást befektetési szempontból is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.