BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

2003-ban csökkent a beruházások növekedésének mértéke

A nemzetgazdasági beruházások volumene 2003-ban - az előzetes adatok alapján - korrekciók nélkül 3,1 százalékkal nőtt a 2002. évhez képest - közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal.

Egy évvel korábban, 2002-ben a beruházások 7,8 százalékkal nőttek az előző évihez viszonyítva.

Folyó áron a beruházások teljesítményértéke tavaly 3.680 milliárd forint volt, ezen belül a IV. negyedévben 1.517 milliárd forint.

Tavaly a IV. negyedévben a beruházások a szezonálisan kiigazított indexek alapján az előző negyedévhez képest 1,4 százalékkal emelkedtek, a 2002 IV. negyedévit korrekciók nélkül 4,7 százalékkal haladták meg.(MTI)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.