BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Divatba jön a tudatos vásárlás?

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A britek az elmúlt évtizedben olyannyira etikus vásárlókká váltak, hogy a piac e szegmensének lendületes fejlődése miatt a Tesco hétfőn saját márkájú "tisztességes" termékkel rukkolt elő, a rivális Co-op lánc pedig megduplázza ilyen típusú árucikkeit.

Egy csomag tea a tisztességes kereskedés felárával ugyan akár 40 pennyvel is többe kerülhet a hagyományos márkáknál, ám sok brit boldogan fizeti ezt a többletet, mert tudja, hogy ha ilyen emblémával ellátott terméket vásárol, akkor a fejlődő világ teatermesztőit nem zsákmányolják ki.

Elsősorban az élelmiszerpiac virágzik, ez az utóbbi tíz évben 40-90 százalékos évi növekedést produkált, idén elérve a százmillió fontos nagyságot. A kínálat is egyre bőségesebb, hiszen a kezdeti egy kávémárkához képest ma már 130-féle élelmiszerből - zöldségből, gyümölcsből, borokból, cukorból, mézből - lehet válogatni.

A Tesco szóvivője elmondta, hogy egy bizonyos fogyasztói kör mindig is vásárolta az áruházukban kapható "tisztességes" árucikkeket, most azonban megpróbálják minden vásárlójuk számára vonzóvá tenni ezt a lehetőséget.

A Fairtrade Foundation ügyvezető igazgatója csak "csendes forradalomként" emlegeti a fentebb vázolt folyamatokat. Állítása szerint, "a vásárlók bebizonyították, hogy - ellentmondva a szupermarket-logikának - nem csak az árakra érzékenyek". Ráadásul erőteljes reklámkampány nélkül is sikerült valamit tenni a fejlődő világ termelőinek jobb munkakörülményeiért, a tisztességesebb kereskedelemért, amiért a szervezet létrejött.(BBC News)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.