BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Röviden

Piackonform a gyógyszerár-befagyasztás

Draskovics Tibor szerint összeegyeztethető a piacgazdasággal, hogy a kormány befagyasztotta a gyógyszerárakat. A kabinet joggal élt az ártörvényben meglévő felhatalmazással az adófizetők és a betegek terheinek mérséklése érdekében - mondta a pénzügyminiszter a pénteki rendkívüli kormányszóvivői sajtótájékoztatón. Szerinte a lépés semmilyen hátrányt nem jelent hazánk mint befektetési célpont megítélésében. A Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége ugyanakkor aggályosnak tartja a kormány lépéseit, és az Alkotmánybírósághoz fordul jogorvoslatért. (MTI)

Külkereskedelem: 594,3 millió euró hiány

Az év első két hónapjában a külkereskedelmi hiány 594,3 millió euró volt, 6,0803 milliárd euró export és 6,6746 milliárd euró import mellett - közölte a Központi Statisztikai Hivatal. Az előző év azonos időszakában a hiány 666,4 millió euró volt. A kivitel 2004. január-februárban euróban számolva 8,7, a behozatal 6,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. (MTI)

Kissé javultak az üzleti várakozások

Márciusban kissé emelkedett a GKI Gazdaságkutató Rt. szezonális hatásoktól megtisztított konjunktúraindexe. Az EU támogatásával végzett felmérés szerint az ipari cégek a februárinál kedvezőbben látták termelési helyzetüket. Az építőiparban különösen az elmúlt időszak termelése és a foglalkoztatási lehetőségek megítélése javult, a rendelésállományé nem változott. A fogyasztók várakozása viszont a nagy nyári visszaesés után augusztus óta alig változik. Saját pénzügyi helyzetüket márciusban az előző hónapinál rosszabbnak látták, és e tendencia folytatódására számítanak. (VG)

Gyorsul a határátlépés a csatlakozás után

Az új határforgalmi rendnek köszönhetően az átlépés jelentős gyorsulására számít a határőrség Magyarország uniós csatlakozását követően. Nemcsak a személy-, hanem a teherforgalomban is jelentősen meggyorsul a határátlépés, és megszűnnek a kamionsorok az átkelők előtt. A külső határok átkelőhelyein az unión kívülről Magyarországra érkezők csak teljes körű ellenőrzés után léphetnek be az országba. A határőrizet a belső határokon is megmarad, így azokat csak a kijelölt határátkelőhelyeken szabad átlépni. A csatlakozás után személyi igazolvánnyal bárki utazhat az Európai Unió tagállamaiba, valamint Norvégiába, Izlandra, Liechtensteinbe és Svájcba, ugyanakkor Horvátországba régi típusú személyi igazolványnyal nem lehet belépni, csak újjal, s azzal is csak nagykorú állampolgároknak. (MTI)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.