Szerdán délután 249,40/60 forinton jegyezték az eurót a bankközi devizapiacon, 30 fillérrel magasabban a keddi 249,10/25 forintos árfolyamnál.
A forint 11,64 százalékon állt az ingadozási sáv erős oldalán, 11 bázisponttal gyengébben a keddi helyzeténél. Az euróval 249,20 és 250,25 forint között kereskedtek.
A kereskedők szerint alacsony forgalom és kivárási hangulat jellemezte a bankközi piac mindhárom szegmensét. A kora esti órákra várható a miniszterelnök-jelelölt kiválasztása, de ez valószínűleg már csak csütörtökön reggel érezteti hatását a piacokon - mondják.
A nemzetközi piacokon erősödő dollárral Budapesten 206,25/45 forinton kereskedtek a keddi 205,65/80 forintos kurzushoz képest.
Az állampapírok másodpiacán csupán néhány bázisponttal változott a hozamszint, és nem alakult ki egységes irányzat. A rövid és a hosszú lejáratokon 1-3 bázisponttal csökkent, a középlejáratokon 2-8 bázisponttal emelkedett a hozamszint.
Mérsékelt kereslet mutatkozott a hat hónapos diszkont kincstárjegy szerdai aukcióján. A meghirdetett 30 milliárd forintnyi keretösszegre 54,52 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, a 10,97 százalékos aukciós átlaghozam 2 bázisponttal maradt el a keddi másodpiaci referenciahozamtól.
A forintpiacon az overnight és a tomnext kamat 10,90/11,10 százalékos szintje alig 10 bázispontos csökkentést jelent, úgy tűnik, hogy a tartalékolási periódus közelgő vége miatt elmarad a várt kamatcsökkenés. A hosszabb lejáratokon egyelőre változatlan a kamatszint, üzletek sem nagyon születnek.(eBroker
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.