BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kényszerleszállást hajtottak végre vasárnap Ferihegyen

Bombafenyegetés miatt kényszerleszállást hajtott végre egy Isztambulból Frankfurtba tartó Lufthansa-gép vasárnap délután Ferihegyen - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) sajtóügyeletese.

Isztambulba telefonos fenyegetés érkezett, miszerint a 172 utassal és 6 fős személyzettel Frankfurtba tartó gépen bombát helyeztek el - mondta el Kovács Viktória főhadnagy. A gép engedélyt kért a ferihegyi repülőtértől, hogy leszállhasson, majd miután ezt megkapta, délután negyed háromkor landolt a reptéren - tette hozzá. A sajtóügyeletes elmondta, az utasokat a gépről leszállították és a tranzitváróban helyezték el. A gépet jelenleg is vizsgálják az ORFK Rendészeti Biztonsági Szolgálatának tűzszerészei.

Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítója szerint az irányítótoronytól nem messze álló gép belsejét tűzszerészek és rendőrök vizsgálják át. Amikor a gép leszállt, tűzoltóautók vették körbe, ezek egy része már levonult a helyszínről, jelenleg nyolc jármű van a gép közelében. (hvg)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.