A Görögországban munkát vállaló magyaroknak változatlanul szükségük van mind munkavállalási, mind tartózkodási engedélyre. A görögök ugyanis nem szabadították fel az újonnan csatlakozó államok polgárai számára e korlátozást - válaszként a magyarok sem.
Figyelembe kell persze venni, hogy a balkáni országban igen magas a munkanélküliség, illetve, hogy rengeteg a bevándorló a többi délkelet-európai országból, s ők igen nyomott áron vállalnak munkát. A kilátások sem biztatók: az olimpia végeztével az ott felszabaduló munkaerőről is - elvben - gondoskodni kellene.
Ugyanakkor nincs túlságosan sok olyan magyar, aki munkát vállalna Görögországban - mint Szatmári János, az ITDH irodavezetője elmondta: néhány százra tehető csupán a számuk. Ők elsősorban a vendéglátóiparban, a kereskedelemben és az idegenforgalomban tevékenykednek.
Mindenesetre annyit nem árt tudni, hogy munkavállalás esetén a kérelemhez csatolni kell a szokásos személyi okmányokat, s mellettük a munkáltató igazolását is a foglalkoztatás tényéről. A tartózkodási engedélyt ilyen esetekben határozott időre, de maximum öt évre adják ki. Ugyanakkor bizonyos foglalkoztatás feltételéül szabhatók speciális szakismeretek, illetve a görög nyelv ismerete is. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.