Csecsenek akartak végezni Doszpottal?
Leonyid Stecurának, az alvilág egyik ismert alakjának is köze volt azokhoz a csecsen bérgyilkosokhoz, akik állítólag néhány hónapja meg akarták ölni a bűnügyi nyomozóból lett MSZP-s parlamenti képviselőt, Doszpot Pétert.
A Loncsik néven ismert ukrán-izraeli állampolgárságú férfi, akit két éve fogtak el a kommandósok, hét éve végezni akart egy Magyarországon élő csecsennel, aki
konkurenciát jelentett neki alvilági üzleteiben. Két bérgyilkos meg is szurkálta a férfit, de az túlélte a támadást.
Az ügyben Doszpot vezette a nyomozást, és a napokban egy másik csecsen bűnöző azt vallotta a magyar rendőröknek: az akkori bűntettben szereplő bérgyilkosok néhány hónapja arra készültek, hogy meggyilkolják a volt zsarut. Doszpot azt mondta a Népszavának, hogy tudott a fenyegetésről, de képes megvédeni magát. (NOL)


