BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Pick Rt.: tárgyalás zárt ajtók mögött

450 vagy csak 300 embert bocsátanak el a Pick Rt.-től? Erről tárgyalnak a cég üzemi tanácsának ülésén kedden délelőtt a Magyar Rádió információja szerint.

Nem árult el részleteket Golhovics Gábor, a Pick Részvénytársaság szakszervezeti vezetője arról, hogy milyen elvárásokkal indult a munkáltatóval folytatott délelőtti tárgyalásra. Az üzemi tanácson Kovács Károly vezérigazgatóval egyeztetnek, a tulajdonos ezen nem vesz részt.

A szakszervezeti vezető annyit megerősített, hogy kérik a cég vezetőit arra, hogy gazdasági számításokkal támasszák alá azt, hogy valóban szükség van-e a vágóhíd bezárására. Az érdekképviseleti vezető korábban azt nyilatkozta, hogy azt szeretnék elérni, hogy legalább 150-nel kevesebb dolgozót kelljen elbocsátaniuk, tehát a 450 helyett mindössze 300 dolgozó távozzon a cégtől.

Golhovics Gábor azt sem engedte sejtetni, hogy a szakszervezet milyen lépéseket fontolgat arra az esetre, ha nem zárul a tárgyalás eredménnyel, amelynek befejezésére várhatóan a déli órákban kerül sor. (MR)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.