RÖVIDEN
Kezdődik a büdzsé vitája
Jövő pénteken kezdi meg a parlament a 2005. évi költségvetés vitáját. December 20-án tartanák a zárószavazást. Hogy a házszabályban rögzített, a képviselői felszólalásokra járó 30 órás időkeretet biztosítani tudja a Ház, az október 29-én kezdődő általános vita november 3-án is tart, és 4-én zárul le. Kedden kezdődik a koalíciós képviselők által a parlament elé terjesztett Magyar Nemzeti Bankról szóló törvény módosításának vitája. Az indítvány "átszabná" a monetáris tanács felépítését, s a tagok jelölésében szerepet szánna a miniszterelnöknek is. Az ellenzéki pártok nem támogatták a javaslat napirendre tűzését, azt házelnöki javaslatra tárgyalják. Járai Zsigmond meghívást s felszólalási lehetőséget kapott a módosítás tárgyalására. (VG)
Háromnapos nemzetközi vámkonferencia
A hazai vámszakmai szervezetek mellett a többi új uniós tagállam és a csatlakozásra váró országok képviselőinek részvételével rendezik mától Egerben a hagyományos vámkonferenciát. A háromnapos rendezvényen a szakemberek elemzik a május elsejét követő időszak tapasztalatait. Szó lesz egyebek között arról, milyen hatások érték a szakmát a csatlakozás következményeként, hogyan lehet versenyképessé tenni a vámszolgáltatást, s milyen változások várhatók az Európai Unió Vámkódexében. (VG)
Gazdasági fórum hármas együttműködésért
Hármas határ gazdasági fórumot és üzletember-találkozót tartottak tegnap Szegeden, az ITDH dél-alföldi regionális képviselete, valamint a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében. A fő téma Szerbia-Montenegró és Románia volt. Ezen belül a határ menti területek gazdasági-kereskedelmi kapcsolatainak fejlesztése került a középpontba. Kilencven magyar, nyolcvan román és szerb vállalat képviselője vett részt a szegedi fórumon. (VG)


