Demszky helyreigazítást kér a horvát laptól
Helyreigazítást kért a Nacional című horvát hetilaptól Demszky Gábor - írja az Index. A lap a budapesti főpolgármestert azzal vádolta meg, hogy feketemunkásokat alkalmazott építkezésén, illetve kétségbe vonták a Demszky-nyaraló vételárát, azt sugallva színlelt szerződés köttetett, mert a dokumentumban szereplő vételár a telek árát sem fedezte volna. Demszky Gábor kész pert is indítani a lap ellen, ha nem közlik helyreigazítási-kérelmét.
Demszky Gábor főpolgármester csütörtökön helyreigazítási kérelmet juttatott el a horvát hetilaphoz, amelyben tagadja, hogy fiktív szerződést kötött volna a kusari nyaralóról, mint fogalmaz az adásvételi szerződést az illetékes horvát minisztériumok is jóváhagyták, csak ezután jegyezték be tulajdonjogát a földhivatalban.
Demszky a feketemunkásokra vonatkozó állításra úgy reagált, hogy egy magyar építőipari céggel, mint fővállalkozóval szerződött az épület rendbehozatalára, amely horvát alvállalkozókkal dolgoztatott. A főpolgármester helyreigazítási kérelmében megjegyzi, hogy egy Horvátországban bejegyzett cég horvát munkatársainak nincs szüksége munkavállalási engedélyre. (Index)


